ARNE NORELL. Fåtöljer, 1 par, "Sirocco", jakaranda samt skinn, 1900-talets andra hälft. Möbler - Fåtöljer & Stolar - Auctionet
Soffa, + fåtölj, Jakaranda/skinn, "stranda". Längd: 206. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning - 4236
Fåtölj, "Sirocco", design: Arne Norell. Formgiven 1964, jakaranda (Cites-intyg), Safarimodell, klädd i skinn. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning - 3087
PERCIVAL LAFER, FÅTÖLJER, "MP 13", ett par, jakaranda, MP Lafer, Brasilien, 1960-tal. CITES-intyg. - Bukowskis